Roczna karta podatkowa

Polskie karty podatkowe: PIT -11, PIT-11A, PIT-40A, PIT-8C

Jeśli otrzymaliśmy kilka kart podatkowych polskich np. PIT-11, bo mieliśmy kilku pracodawców oraz np. PIT-11A bo byliśmy na zasiłku chorobowym oraz kilka kart podatkowych zagranicznych to dane z wszystkich tych kart podatkowych są potrzebne do zeznania rocznego.

PIT-11 – jest to roczna karta podatkowa, którą otrzymasz od swojego pracodawcy,

PIT-11A – jest to karta podatkowa jaką wysyła ZUS jeśli otrzymaliśmy jakiś zasiłek lub świadczenie z ZUSu w trakcie roku,

PIT-40 A– jest to karta podatkowa, którą również wysyła ZUS w przypadku gdy w trakcie roku otrzymaliśmy emeryturę lub rentę,

PIT-8C – jest to karta podatkowa, w którą stosuje się do dochodów giełdowych – uzyskanych z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych,

Zagraniczne karty podatkowe:

Roczna karta podatkowa od zagranicznego pracodawcy lub zagranicznego zakładu ubezpieczeń różni się w zależności od kraju pochodzenia przychodów. Poniżej przykłady nazw kart podatkowych z najbardziej popularnych krajów wybieranych przez Polaków jako zagraniczne źródło dochodu:

Holandia: Jaaropgaaf (karta podatkowa); Jaaropgaaf UWV (jeśli pobierałeś zasiłek dla bezrobotnych) lub Solaris za ostatni miesiąc pracy u każdego pracodawcy w ciągu danego roku.

Niemcy: Lohnsteuerbescheinigung / Besondere Lohnsteuerbescheinigung (karta podatkowa) lub Abrechnung za ostatni miesiąc pracy u każdego pracodawcy w ciągu danego roku.

Wielka Brytania: Payslip (odcinek z wypłaty) w związku z tym, że w Anglii rok podatkowy rozpoczyna się od 6 kwietnia to nie możemy w polskim zeznaniu podatkowym ująć rocznej karty podatkowej np. P-60 lub P-45 tylko musimy wykazać wszystkie odcinki z wypłaty Pyslipy jakie otrzymaliśmy w roku podatkowym jaki chcemy rozliczyć w Polsce.

Rozlicz się w Polsce z pracy za granicą

Nie męcz się z rozliczeniem PIT-u, zrobimy to dla Ciebie całkowicie online
2022 © PolskiPIT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Firma

Polski PIT sp. z o.o.,
ul. Jana Pawła II 63, Sieradz 98-200
E-mail: kontakt@polskipit.pl
Infolinia: 796-566-661
Numer KRS: 0000811446
NIP: 8272322101
REGON: 384745290